Współczesna medycyna znajduje się na naprawdę wysokim poziomie. Już teraz jesteśmy w stanie wyleczyć się z wielu poważnych schorzeń, które pozostawały poza zasięgiem lekarzy przez naprawdę długie lata. Powinniśmy się cieszyć z tego, że niezależnie od tego co się nam przydarzy będziemy w stanie podjąć leczenie, które powinno zakończyć się sukcesem. Okazuje się jednak, że nawet dzisiaj jest wiele takich chorób, które pozostają nieuleczalne. W przyszłości to z pewnością się zmieni – będziemy w stanie wejść w posiadanie takiej technologii, która pozwoli na usunięcie nowotworów czy też na odwrócenie zmian podczas Alzheimera. Już teraz jesteśmy świadkami tego, że wiele rzeczy zmienia się na naszą korzyść. Jeszcze do niedawana nie mogliśmy w żaden sposób pomagać takim ludziom, a dzisiaj jesteśmy w stanie zdecydowanie złagodzić objawy poważnych chorób i polepszyć stan osoby chorej. Wiele z nowotworów może przejść również w etap remisji, co oznacza, że nie będzie się dalej rozwijała lub też dojdzie do cofnięcia się już występujących zmian.

Transplantacja

Współczesna medycyna jest w stanie na przykład zapewnić nam możliwości, które związane są na przykład z transplantacją. Do niedawna możliwe było przeszczepianie tylko narządów wewnętrznych. Obecnie dokonuje się nawet transplantacji kończyn czy też twarzy. Takie działania nie są jeszcze idealne, ale są one w stanie uratować ludzi od poważnego cierpienia. Większość z takich operacji ratuje życie – nie da się przecież funkcjonować, gdy nie mamy ważnych dla człowieka organów. Jeżeli w danym momencie nie mamy dawcy to jesteśmy w stanie podtrzymywać osobę przy życiu za pomocą specjalistycznej aparatury. Może to być na przykład płuco-serce, które pozwala na dostarczenie tlenu do całego organizmu. Nie są one jednak w stanie podtrzymywać życia w nieskończoność.

Leczenie

Jest jeszcze wiele innych chorób, których nie jesteśmy w stanie wyleczyć. W najbliższych latach z pewnością jednak zostaną wymyślone nowe sposoby na leczenie takich schorzeń. Część z nich okaże się bezużyteczna, ale na pewno kilka z nich będzie dawała szansę na wyleczenie się z większości problemów, które mogą nas dotyczyć. Podobnie działo się już w poprzednich latach, gdy ludzie nie wierzyli, że niektóre choroby są uleczalne – dzisiaj można z nich wyjść bez większych problemów.