Na co dzień staramy się żyć zdrowo. Trzymamy diety, ćwiczymy i nie korzystamy z używek. Jednak nawet mimo tego nie jesteśmy w pełni odporni na choroby. Oto kilka czynników przez które chorujemy.

Taki mamy klimat

Jednym z największych zagrożeń dla naszego zdrowia może być powietrze jakim oddychamy. Zanieczyszczenia pochodzące z samochodowych spalin, kominów fabryk lub z pieców i kuchenek mogą powodować choroby serca, płuc i mózgu. Ważne jest, aby samemu ograniczać zanieczyszczenia powietrza gdyż trujemy tym siebie i innych.

Odporne wirusy i bakterie

Każdy z nas miał kiedyś przeziębienie lub grypę. Zdrowy tryb życia redukuje szansę zachorowania jednak nie przekreśla ich zupełnie. W dzisiejszych czasach wirusy i bakterie stają się coraz bardziej odporne na antybiotyki i leki przeciwwirusowe. Jest to niebezpieczna sytuacja, gdyż gdy zarazi nas taki wirus lub bakteria to leki mogą nie zadziałać.

Brak szczepień

Popularne w dzisiejszych czasach ruchy antyszczepionkowe mogą sprawić, że choroby dawno zapomniane jak odra mogą powrócić. Już jest zauważalny wzrost liczby zachorowań na tę chorobę. Szczepionki są jednym z najlepszych sposobów na uodpornienie się na choroby. Nie istnieją żadne skutki uboczne stosowania szczepionek, dlatego warto ich użyć.

Podsumowując

Powinniśmy uważać na wyżej wymienione zjawiska aby pozostać w jak najlepszym zdrowiu. Ponadto powinniśmy lepiej się odżywiać i ćwiczyć, co może znacznie polepszyć nasze zdrowie.