Każdy z nas od czasu do czasu łapie przeziębienie lub grypę. Chcemy jak najszybciej być zdrowi, więc od razu stosujemy antybiotyki, a to nie jest dla nas zdrowe. Warto spróbować innych sposobów leczenia i zapobiegania przeziębieniom.

Napój wzmacniający

Walkę z infekcją warto rozpocząć jak najwcześniej, powinniśmy reagować przy pierwszych objawach choroby. Warto spędzić trochę czasu w łóżku oraz przygotować napar z imbiru i miodu. Wystarczy zalać trochę świeżego imbiru wrzątkiem, dodać łyżeczkę miodu i trochę soku z cytryny. Napój ten można stosować również profilaktycznie.

Ciepła kąpiel

Dobrym sposobem na początkowe stadium przeziębienia będzie kąpiel w wannie. Odpowiednia temperatura wody powinna wynosić około 37-39 stopni Celsjusza. Warto dodać olejku eukaliptusowego lub olejku z drzewa herbacianego. Taka kąpiel pomoże zwalczyć bakterie i wirusy, a ponadto pozwoli wam się zrelaksować.

Bańki

Nie ma różnicy jakie bańki stosujemy, są one tak samo skuteczne w walce z chorobą. Bańki podczas przeziębienia należy stawiać na plecach i bokach klatki piersiowej. W celu najlepszych efektów należy przestrzegać instrukcji dołączonej do baniek. Nie należy ich stosować podczas wysokiej gorączki.

Podsumowując

Aby pozostać zdrowym przez jak najdłuższy czas należy stosować naturalne środki profilaktyczne. Ponadto należy zwalczać objawy tuż po ich wystąpieniu. Dzięki temu będziemy cieszyć się dłuższym zdrowiem.