Każdy z nas cierpiał kiedyś z powodu mniejszych lub większych odcisków, na przykład podczas noszenia nowych butów. Powstają poprzez tarcie i nacisk na naszą skórę i powodują ból i dyskomfort. Istnieje kilka sposobów na radzenie sobie z odciskami, jednak czy wszystkie te sposoby są dobre?

Podstawowe informacje

Odciski powstają najczęściej na stopach i ich powodem jest niedopasowane obuwie, brak skarpet lub noszenie zbyt małego ich rozmiaru oraz buty na wysokim obcasie u Pań. Często na odciski cierpią osoby z nadwagą oraz osoby cierpiące na płaskostopie. W celu zapobiegania odciskom warto kupować odpowiednie buty i dbać o pielęgnację skóry stóp.

Domowe sposoby

Bardzo ważnym jest to aby nie nakłuwać ani nie ścinać odcisku, gdyż może to zagrozić naszemu zdrowiu. Istnieją inne sposoby dzięki którym możemy zredukować ból i usunąć problem. Zaliczają się do nich między innymi wymoczenie stopy w wodzie z cytryną, plastry na odciski, olejek rycynowy oraz kwas salicylowy, który jest najbardziej skuteczny. Otrzymujemy go poprzez rozpuszczenie tabletki aspiryny w małej ilości wody. Następnie należy nałożyć otrzymany kwas na stopę na pół godziny. Jeśli to nie pomoże to należy udać się do lekarza.

Podsumowując

Odciski są problematycznym schorzeniem, jednak istnieje kilka domowych sposobów na ich usunięcie. Warto z nich skorzystać aby utrzymać nasze stopy w dobrym zdrowiu.