Gdy udajemy się do salonu masażu na jeden z wybranych przez nas rodzajów masaży to oczekujemy rozluźnienia i relaksu. Jednak oprócz tego profesjonalny masaż może pozytywnie wpływać na działanie i zdrowie naszego organizmu. W jaki sposób masaż nam pomaga?

Skóra

Masaż wpływa pozytywnie na wiele części naszego ciała, w tym na skórę oraz układ krwionośny i limfatyczny. Podczas masażu usuwane są obumarłe komórki naskórka, przez co pory w naszej skórze zostają otwarte a komórki naszej skóry są odbudowywane szybciej. Skóra staje się elastyczna i sprężysta, podobnie jak układ krwionośny i limfatyczny, co wpływa na szybsze wydalanie produktów przemiany materii i przepływ krwi.

Tkanki i mięśnie

Masaż wykonany w profesjonalnym salonie masażu wpływa również na wiele rodzajów tkanki łącznej występującym w naszym organizmie. Przykładem może być na przykład rozdrabnianie komórek tłuszczowych w naszej tkance tłuszczowej, co umożliwi jej szybsze spalenie. Ponadto masaż pozytywnie wpływa na tkankę chrzęstną. Dzieje się tak ponieważ tkanka ta jest lepiej odżywiona przez co rzadziej występują zwyrodnienia. Masaż działa pozytywnie także na mięśnie, które pod wpływem masażu szybciej się regenerują i są zdolne do bardziej intensywnej pracy.