Istnieje wiele rodzajów masaży, które są wykonywane w różnych celach leczniczych, zdrowotnych lub relaksacyjnych. Jednym z masażów wykonywanych w takich celach jest masaż polinezyjski. Czym jest masaż polinezyjski, na co może pomóc i w jaki sposób się go przeprowadza?

Zalety masażu polinezyjskiego

Masaż polinezyjski jest masażem egzotycznym opierającym się na filozofii Huny, według której człowiek szczęśliwy to człowiek mający zdrowe ciału jak i umysł. Ten typ masażu ma na celu jak największe odprężenie zarówno ciała i umysłu. Po takim masażu osoba masowana może doświadczyć odprężenia, redukcji stresu i poprawy samopoczucia. W jaki sposób masażysta wykonuje masaż polinezyjski i co jest do niego potrzebne?

Sposób wykonania

Do przeprowadzenia masażu polinezyjskiego masażysta potrzebuje przede wszystkim odpowiedniego doświadczenia oraz specjalnych eterycznych olejków. Masaż jest wykonywany za pomocą przedramion i ich długich, płynnych ruchów. Masaż polinezyjski wprowadza w błogi nastrój i jest zalecany każdemu, a szczególnie osobom zestresowanym lub sportowcom potrzebującym regeneracji.