Początek roku to czas postanowień, do których zalicza się między innymi postanowienie o zrzuceniu zbędnych kilogramów. To często wiąże się ze zmianami w życiu, które mają sprawić że będziemy żyć fit. Jakie zmiany powinno się wprowadzić do naszego życia aby było zdrowsze?

Jedzenie

Pierwszą zmianą, którą warto wprowadzić są odpowiednie zmiany w kuchni, z których najważniejszą jest zrezygnowanie ze smażenia. Powinno się je zastąpić gotowaniem, parowaniem i grillowaniem. Innymi wartymi do wprowadzenia zmianami jest picie dużej ilości wody oraz zastąpienie masła bardziej zdrowszymi smarowidłami, na przykład pastą jajeczną lub hummusem. Ponadto należy wprowadzić regularne posiłki, co około 3 godziny.

Inne sposoby

Ważna w zdrowym stylu życia jest odpowiednia ilość snu, która powinna wynosić około 8 godzin. Bardzo ważna jest też redukcja stresu, który ma negatywny wpływ na zdrowie. W pozbywaniu się stresu i w odchudzaniu może pomóc masaż klasyczno-relaksacyjny. Taki masaż pozwala na relaks i zmniejszenie bólu mięśni po aktywności fizycznej, którą również powinniśmy dodać do naszego planu dnia. Kolejną kwestią, którą powinniśmy rozważyć jest rezygnacja z cukru, który powinniśmy zastępować innymi, zdrowszymi słodzikami. Zdrowymi alternatywami jest stewia, syrop z agawy oraz miód.