Masaż jest bardzo dobrym sposobem na relaks po ciężkim dniu, na odstresowanie się i na przyspieszenie regeneracji po wysiłku fizycznym. Istnieje wiele rodzajów masażu, z których wiele może być wykonanych w wersji na 4 ręce. Czy masaż w wersji na 4 ręce jest lepszy od zwykłego masażu?

Czym jest masaż na 4 ręce?

Masaż na 4 ręce, nazywany także masażem synchronicznym, jest obecnie dużo bardziej dostępny niż kiedyś, gdy był dostępny jedynie dla klientów profesjonalnych gabinetów masażu. Jest on wykonywany przez dwóch masażystów jednocześnie, więc masaż prawidłowo wykonany może znacznie wzmocnić efektowność masażu. Jakie rodzaje masażu mogą być wykonywane w wersji na 4 ręce?

Jaki masaż?

Wiele masaży może być wykonywane na 4 ręce, co znacznie wzmacnia doznania uzyskiwane podczas masażu. Przykładowym masażem wykonywanym na 4 ręce może być masaż tantryczny, którego celem jest uwolnienie przepływu energii w ciele. Taki masaż wykonany w wersji na 4 ręce pozwoli na doświadczenie masażu dużo bardziej intensywnie niż w przypadku tylko jednego masażysty. Innymi rodzajami masażu wykonywanymi w ten sposób mogą być masaże wschodnie, polinezyjskie czy klasyczne.