Masaż jest bardzo dobrym sposobem na odprężenie, redukcję bólu kręgosłupa czy wspomaganie regeneracji po treningu lub aktywności fizycznej. Najczęściej masaże wykonywane są w salonach masażu, jednak na rynku dostępne są domowe masażery. Czy warto w nie zainwestować czy lepiej iść do salonu masażu?

Czym jest masażer?

Masażery są urządzeniami, które mają kształt przypominający słuchawkę prysznicową i służą do masażu określonych części ciała. Ważny jest wybór masażera, który zależy głównie od naszych preferencji na temat tego jaką część ciała będziemy masować. Droższe masażery są wyposażone w wymienne końcówki, w zależności od tego jaką część ciała chcemy masować. Jak skuteczny jest taki masaż?

Czy warto?

Nawet najlepsze masażery nie zastąpią profesjonalnego masażu klasyczno-relaksacyjnego przeprowadzanego w salonie masażu. Masażyści lepiej wiedzą gdzie masować, ponadto liczy się też atmosfera, w której jest się masowanym. Atmosfera w salonie masażu została przystosowana do tego, aby osoba masowana czuła jak największe odprężenie. Choć masażer może być dobrym rozwiązaniem na co dzień, to jeśli chcemy poczuć prawdziwe odprężenie to warto wybrać się na profesjonalny masaż.