Niektóre sposoby medycyny naturalnej mogą być skuteczne w leczeniu powszechnych schorzeń. Należy jednak stosować je jedynie po konsultacji z lekarzem, jako dodatek do standardowego leczenia chorób. Jakie rodzaje leczenia naturalnego mogą pomóc w codziennym życiu i jakie rodzaje są skuteczne?

Akupresura i akupunktura

Pierwsze dwie skuteczne metody leczenia naturalnego pochodzą z krajów Azji, a nazywają się akupunktura i akupresura. Obie te metody polegają na interakcji z pewnymi punktami w ciele, gdzie według tych sposobów występują blokady energii w ciele. Różnica polega na tym, że akupresura polega na nakłuwaniu tych punktów specjalnymi igłami, a akupresura polega na uciskaniu tych punktów.

Masaże

Kolejnym przykładem zabiegu medycyny naturalnej jest masaż i jego zróżnicowane rodzaje. Jednym z rodzajów masażu jest pochodzący z Hawajów masaż lomi lomi nui, który wykonywany jest przedramionami. Masaże, podobnie jak wyżej wymienione zabiegi najczęściej mogą być przeprowadzone u każdego, nie istnieje wiele przeciwwskazań. Masaż działa pozytywnie na nasz organizm oraz na naszą psychikę, między innymi pozwala w leczeniu depresji oraz pozwala zmniejszyć ból mięśni.