Sesja masażu klasycznego pozwoli nam na odprężenie się i odstresowanie, co w pozytywny wpływ wpływa na nasze zdrowie. Taki masaż klasyczny można wykonywać na wiele różnych sposobów, które mogą dawać inne efekty i daje masażowi klasycznemu różnorodność. Jakie są techniki masażu?

Głaskanie i rozcieranie

Pierwszą techniką wykonywania masażu klasycznego jest głaskanie, która jest jedną z najczęściej używanych technik. Podczas takiego masażu usuwa się złuszczony naskórek i odblokowuje pory. Kolejną techniką jest rozcieranie, które umożliwia eliminowanie narośli w tkance kostnej oraz urazów. Te i inne techniki są wykorzystywane w profesjonalnych salonach masażu aby klienci mogli doświadczyć relaksu i odpoczynku.

Ugniatanie i uklepywanie

Kolejną techniką masażu jest między innymi ugniatanie, które pozwolą na przepychanie krwi z naczyń obwodowych do centralnych. Ponadto pozwala na pozbycie się toksyn i przedmiotów przemiany materii z tkanek. Kolejną z technik masażu klasycznego jest oklepywanie, które pozwala na pobudzenie mięśni. Ponadto oklepywanie może także zmniejszyć ból oraz także pozwalają na przyspieszenie krążenia i skurz oraz rozkurcz naczyń krwionośnych.