Stetoskop jest podstawowym sprzętem medycznym w wielu branżach medycyny, jednym z najczęściej stosowanych sprzętów w medycynie. Z tego powodu występuje wiele rodzajów stetoskopów, które różnią się nieco wyglądem i zastosowaniem. Jakie są rodzaje stetoskopów?

Stetoskop pediatryczny i anestezjologiczne

Pierwszym z rodzajów stetoskopów stosowanych w medycynie są stetoskopy pediatryczne, stosowane przez pediatrów i pielęgniarki. Jest on stosowany przy badaniu dzieci, a wyróżnia się tym, że ma obwódkę z tworzywa sztucznego, która zapewnia ciepło podczas badania. Kolejnym rodzajem stetoskopu są stetoskopy anestezjologiczne, stosowane najczęściej podczas pomiaru ciśnienia tętniczego krwi. Każdy ze stetoskopów powinien być jak najlepszej jakości, dlatego należy go kupić w dobrym sklepie medycznym https://www.namedycyne.shop.pl/.

fdsh

Jednym z najpopularniejszych i najczęściej stosowanych stetoskopów w medycynie jest stetoskop internistyczny, który używany jest przez lekarzy pierwszego kontaktu i ratowników medycznych. Można nim zdiagnozować szereg przypadłości, między innymi zaburzenia ukrwienia tętnic czy badać perystatykę jelitową. Bardziej czułym i skomplikowanym stetoskopem jest stetoskop kardiologiczny, używany przez lekarzy kardiologów do badania serca pacjenta. Wyróżnia się dużą czułością i dość dużym ciężarem w porównaniu do innych rodzajów stetoskopów.