Sen i jedzenie są niezbędnymi potrzebami ludzkiego organizmu, bez nich człowiek nie może przeżyć. Jednak jedzenie na noc wydaje się być niezdrowe, gdyż wielu z nas cały czas kieruje się stereotypem, aby nie jeść po 18. Czy jedzenie przed snem może być dobre?

Kiedy jeść ostatni posiłek?

Zjedzenie ostatniego posiłku o godzinie 18 jest dobre jeśli zamierzamy iść spać o godzinie 20, co nie zawsze się zgadza. Ogólnie zasada jest taka, że ostatni posiłek najlepiej spożyć 2 godziny przed snem, wtedy nasz organizm ma czas na strawienie go. Warto unikać pewnych produktów, które mogą powodować zwiększanie wagi lub problemy ze snem. Jakie to produkty?

Co jeść?

Przede wszystkim spożywane produkty powinny być lekkostrawne, a sam posiłek ciepły, co wpływa na spokojny sen. Posiłek powinien być bogaty w węglowodany i białka https://www.bodypak.pl/pl/wsb/127_bialka-na-dobranoc.html w przypadku sportowców. Po lekkostrawnej kolacji można wypić trochę ziołowej herbaty, która pomoże nam zasnąć. Warto zwrócić uwagę na skład, gdyż w zależności od ziół otrzymamy różne efekty. Przykładowo melisa pozwala się wyciszyć, rumianek uspokoi nas przed snem a mięta ułatwi trawienie posiłku.