Każdy z nas posiada mniej lub bardziej zbilansowaną dietę, która dostarcza do naszego organizmu składników odżywczych niezbędnych do życia. Każdy z tych składników jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu, dlatego warto zadbać o odpowiednią ich ilość. Jakiego rodzaju składniki odżywcze występują w naszej diecie?

Makroskładniki

Do makroskładników zaliczają się węglowodany, białka i tłuszcze, czyli najważniejsze składniki odżywcze, bez których nasze ciało nie mogłoby funkcjonować. Węglowodany są składnikiem, którego głównym zadaniem jest dostarczenie odpowiedniej ilości energii, są one podstawowym składnikiem energetycznym. Białka są podstawowym budulcem mięśni, a tłuszcze spełniają szereg ważnych zadań w naszym organizmie, a ponadto oba te składniki odżywcze mogą zostać użyte jako dodatkowe źródło energii.

Mikroskładniki

Oprócz białka, węglowodanów i tłuszczy ważną rolę spełniają różnego rodzaju witaminy i minerały. Niektóre z nich są bardzo ważne i nie może ich zabraknąć w naszej diecie https://www.bodypak.pl/pl/wsb/581_5-najcenniejszych-mikroelementow-ktorych-nie-.html, podobnie jak makroskładników. Regulują działanie niektórych organów, za ich pomocą nasze ciało produkuje hormony i spełniają całą gamę bardzo ważnych zadań w naszym organizmie. Jeśli nasza dieta nie jest zbilansowana, to warto zainteresować się uzupełnianiem niedoborów.