Sport i każda aktywność fizyczna to nieodłączna część zdrowego stylu życia, jednak nawet najzdrowsze rzeczy można przedawkować. Gdy uprawiamy aktywność fizyczną zbyt często, to skutkiem takiego działania jest najczęściej przetrenowanie. Jak objawia się przetrenowanie i w jaki sposób sobie z nim radzić?

Jak wygląda przetrenowanie?

Czy przychodząc na trening czujesz, że z dnia na dzień jesteś w stanie wykonać coraz mniej powtórzeń? Że bardzo szybko się męczysz, a efekty twojej pracy stają się coraz mniejsze, a nawet zaobserwowałeś regres? WIęc bardzo prawdopodobnym jest, że cierpisz na przetrenowanie. Kontynuowanie treningów może tylko pogłębić problem, dlatego należy jak najszybciej zmienić swoje przyzwyczajenia. Czy to wystarczy do pozbycia się przetrenowania?

Jak sobie radzić z przetrenowaniem?

Pierwszą rzeczą, którą zdecydowanie musimy zrobić jest drastyczne zmniejszenie ilości i/lub intensywności naszych treningów. Kontynuowanie planu trenngowego będzie jedynie pogłębiało problem, dlatego należy dokonać stosownych zmian. Należy zadbać o regenerację, między innymi stosując masaże https://salonmandala.pl/salony/salon-mandala-warszawa/ oraz inne formy bezinwazyjnej regeneracji. Niestety, ale przetrenowanie będzie nas zmuszało do dłuższego okresu zmniejszonej aktywności i oszczędzania organizmu, aby mógł się prawidłowo zregenerować.