Intensywna aktywność fizyczna jest jednym z filarów zdrowego stylu życia, jest ona niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. W przypadku osób początkujących zmiana trybu życia na zdrowy tryb życia może objawiać się problemem w postaci zakwasów. Na czym one polegają?

Czym są zakwasy?

Zakwasy najczęściej objawiają się u osób, które wcześniej nie miały styczności z aktywnością fizyczną. Jest to kwas mlekowy, który powstaje w mięśniach nie przywykłych do wytężonej pracy. Choć nie jest to niebezpieczne dla zdrowia, to będzie sprawiało to niewielki ból i dyskomfort, dlatego warto się go pozbyć. Jakie są sposoby walki z zakwasami?

Jak walczyć z zakwasami?

Pierwszym sposobem walki z zakwasami jest aktywność fizyczna o mniejszej intensywności. Wraz z rozwojem naszej kondycji i siły mięśni zakwasy będą pojawiać się coraz rzadziej. Jednak jeśli już teraz chcemy zredukować ich wpływ, to pomóc może masaż polinezyjski. Taki zabieg wykonany w odpowiedni sposób pozwoli na zredukowanie bólu w mięśniach, a także na odprężenie się po ciężkim treningu i początkiem kolejnego dnia ćwiczeń.