Zdrowi i młodzi ludzie z pewnością nie zawracają sobie głowy chorobami, jednak nie da się ukryć że wraz z wiekiem nasz organizm działa coraz gorzej. Sprawdza się to dla większości ludzi, jednak nie jest to reguła. Jakiego rodzaju choroby są związane ze starością?

Czy każda choroba u mnie wystąpi?

Należy podkreślić, że każdy z nas jest inny i nie jest powiedziane, że wymienione choroby u nas wystąpią. A jeśli wystąpi choroba, która nie jest tu wymieniona to należy udać się do lekarza lub skonsultować się z literaturą medyczną dotyczącą geriatrii. Jednak najlepszym i najbezpieczniejszym sposobem jest udanie się do lekarza.

Popularne problemy seniorów

Istnieje wiele układów narządów, które wraz z wiekiem gorzej działają, a najczęściej cierpiącym jest układ motoryczny. Wiele seniorów nie jest tak sprawna jak dawniej, więc muszą się oszczędzać. Bardzo często cierpi także wzrok, przez co seniorzy muszą nosić odpowiednie okulary, aby widzieć prawidłowo. W zależności od aktywności seniora mogą występować problemy z trzymaniem prawidłowej wagi lub problemy z układem krążenia.