Każdy z nas chciałby aby efekty treningów pojawiły się jak najszybciej i były długotrwałe. Do tego potrzebna jest regularna praca i odpowiednie zaplanowanie treningu, ale istnieją sposoby, dzięki którym można zwiększyć wydajność treningu. Co można zrobić aby zmaksymalizować efekty naszych ćwiczeń?

Optymalizacja treningu

Pierwszą rzeczą jaką możemy zrobić w celu zwiększenia efektywności treningu jest odpowiednie zaplanowanie treningu i trzymanie się planu. Ważne jest ustalanie odpowiednich limitów czasowych, dzięki którym nasz trening będzie trwał krócej i będzie bardziej skuteczny. Trening można usprawnić poprzez zmniejszenie ilości ćwiczeń do wykonania przy jednoczesnym zwiększeniu liczby serii. Oprócz poprawek w samym treningu ważne są również inne czynniki, w tym regeneracja.

Odpowiednia regeneracja

Regeneracja jest bardzo ważna, gdyż to właśnie podczas regeneracji nasze mięśnie rosną, przez co jej zaniedbanie skutkuje brakiem efektów. Regenerować ciało można na wiele sposobów, jednak skutecznym rozwiązaniem jest na przykład masaż lomi lomi nui. Jego celem jest relaks i redukcja stresu, ponadto dzięki masażowi mięśnie są lepiej ukrwione, dzięki czemu zmniejsza się ich obolałość i zwiększa się prędkość ich wzrostu. Jest to na pewno sposób regeneracji warty do rozważenia.