Każdy z nas prędzej czy później w swoim życiu będzie odczuwał stres, co może być pozytywne w pewnych sytuacjach. Jednak problem pojawia się, gdy odczuwamy stres przez dłuższy czas, co będzie wpływało na nas negatywnie. Jakie czynniki mogą u nas powodować stres?

Przykłady czynników stresogennych

Wiele zależy od typu charakteru jaki posiadamy, bo niektórzy są bardziej podatni na stres niż inne osoby. Przykładem może być stres w pracy lub w szkole, bo niektórzy są odporni na presję, a inni będą się mocno stresować. Innym czynnikiem stresującym dla znacznej większości z nas będzie styczność z sytuacjami, których się boimy. Lęk wysokości czy klaustrofobia z pewnością generują bardzo silną reakcję stresującą.

Redukcja stresu

Najlepszym sposobem na bezstresowe spędzanie czasu jest unikanie czynników stresogennych, jednak nie zawsze będzie to możliwe. Z tego powodu warto wypracować sobie różne metody, które pomagają w redukcji stresu. Jedną z nich może być wizyta w salonie masażu i sesja masażu klasycznego, który pozwoli na rozluźnienie się i pozbycie się nadmiaru stresu. Dobrym pomysłem jest też zajęcie się swoim hobby.