Człowiek wraz z wiekiem jest coraz mniej sprawny, przez co potrzebuje on wsparcia nawet przy najprostszych rzeczach. Jedną z takich rzeczy jest samodzielne poruszanie się, w podeszłym wieku możemy mieć z tym problem. W jaki sposób sobie pomóc, aby móc pokonać ograniczenia ruchu?

Laski i balkoniki

Istnieje wiele sprzętów, które pomagają osobom chorym lub w podeszłym wieku w poruszaniu się. Najprostszym rozwiązaniem jeśli chodzi o samodzielne poruszanie się jest laska lub kula, która jest bardzo łatwa w stosowaniu, jednak nie jest ona tak stabilna jak inne ułatwienia. Dużo bardziej stabilne są balkoniki, które oferują lepszą stabilizację ale są nieco cięższe niż laski.

Wózki inwalidzkie

Powyższe ułatwienia są przeznaczone dla osób, które mają jeszcze władzę w nogach i potrzebują jedynie pomocy. Dla osób, które już nie mogą korzystać z nóg są przeznaczone inne ułatwienia. Mianowicie wózki inwalidzkie, które umożliwiają poruszanie się za pomocą siły rąk chorego lub siły opiekuna. Istnieją różnego rodzaju wózki inwalidzkie, więc każda osoba tego potrzebująca znajdzie model idealny do swoich zainteresowań.