Pandemia koronawirusa trwa już od jakiegoś czasu, ale dzięki szczepionce jest nadzieja, że wrócimy do normalności. Jednak do tego czasu musimy dbać o nasze zdrowie i bezpieczeństwo tak bardzo, jak to tylko możliwe. W jaki sposób najlepiej dbać o zdrowie?

Dystans i maseczki

Przede wszystkim należy przestrzegać obostrzeń, bo są one wprowadzane dla naszego dobra. Najważniejszy jest dystans społeczny, który pozwala znacznie zwiększyć nasze bezpieczeństwo i poprawić nasze zdrowie. Choć sam dystans jest bardzo ważny, to wraz z nim powinniśmy stosować również maseczki ochronne. W pewnym stopniu mogą nas ochronić, ale głównie mają powstrzymać nas przed zarażaniem innych, jeśli przypadkiem przechodzimy koronawirusa bezobjawowo.

Dezynfekcja

Kolejną kwestią, która może nam bardzo pomóc w osiągnięciu lepszego bezpieczeństwa przed chorobą to regularna dezynfekcja. Do tego potrzebne są odpowiednie środki do dezynfekcji, zarówno do dezynfekcji powierzchni jak i do dezynfekcji dłoni. Regularna dezynfekcja pozwala na eliminowanie wirusów i bakterii, co znacznie zmniejsza ryzyko zarażenia innych. Gdy będziemy przestrzegać tych zasad, to istnieje duża szansa że nie będziemy mieli styczności z wirusem.